İstanbul Dragos Psikoloji

Yetişkinler İçin

Terapiye gelmeden önce nasıl hazırlık yapmalıyım? Danışmanlık sürecinde, danışmanınız ihtiyaç halinde seans dışında yapmanız gerekenleri sizinle paylaşacaktır. Danışmanlık sürecinin seyri, danışmanınızın kullanmış olduğu terapi yöntemine, başvuru nedeninize, bireyin içsel farkındalığına ve terapiden beklentilerine bağlı olarak değişebilir. Danışmanınız talep etmediği sürece özel bir hazırlık yapmanıza gerek yoktur. Sürece başladığınızda, danışmanınız sizinle birlikte ihtiyaçlarınıza uygun bir yol haritası çizecektir. Bunun dışında imzalamış olduğunuz çerçeve metnine tümüyle riayet etmek, seansa vaktinde gelmek ve seans süresince seansta olmak haricinde sizden beklenen bir hazırlık bulunmamaktadır.

Kaç seans terapiye gelmem gerekir?

Danışmanlık süreci, birçok değişkene bağlı olarak farklılık gösterir. Terapi sürecinin uzunluğu, başvuru nedenine, kişinin içsel farkındalık seviyesine, terapiden beklediği sonuca ve karşılaşılan sorunun karmaşıklığına bağlıdır. Ayrıca, terapistinizin kullandığı terapi yöntemine göre de süre değişebilir. Bu nedenle, tam olarak kaç seansa ihtiyacınız olacağı konusunda kesin bir ifade kullanmak zordur. Terapi sürecinin ne kadar süreceği, sizin ve danışmanınızın işbirliğiyle belirlenecektir.

Danışmanlık sürecinin gizliliğinden nasıl emin olabilirim?

Danışmanlık sürecinin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için karşılıklı güven ilişkisi çok önemlidir. Danışan/hasta gizliliği ilkesi, ruh sağlığı alanında çalışan uzmanların en önemli mesleki ve etik sorumluluklarından biridir. Gizlilik ilkesine uygun çalışmak, psikoloji ve psikoterapi eğitiminin önemli bir parçasıdır. Danışan ve danışman arasındaki bir bilginin dışarıdaki biriyle paylaşılması yalnızca; bireyin kendine ya da bir başkasına zarar verme ihtimali söz konusu olduğu durumda danışanın izniyle mümkün olabilir. Bu istisnai durum haricinde, danışanın bilgileri saklı tutulur, üçüncü kişilerle hiçbir şekilde paylaşılmaz.

Merkezimizde hangi tür terapi yöntemleri uygulanıyor?

Merkezimizde birçok farklı terapi yöntemi uygulanmaktadır, bu terapiler arasında Duygu Odaklı Çift Terapisi, Psikodinamik Terapi, Duygu Odaklı Terapi, Bütüncül Psikoterapi ve Hipnoterapi bulunmaktadır. Her bir terapi yöntemi, danışanın ihtiyaçlarına ve terapistin uzmanlığına göre seçilir.

Danışmanlık için nasıl randevu alabilirim?

Randevu almak için (0530) 832 47 49 numaralı hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Uzmanlarımızın kişisel sayfalarını ve çalıştıkları alanları detaylı olarak inceleyerek kendileriyle temasa geçebilirsiniz.

Online(Çevrimiçi) terapi olur mu?

Merkezimizde çevrimiçi terapi hizmeti sunulmaktadır. İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla, birçok kişi çevrimiçi terapi ile psikolojik destek alabilir hale gelmiştir. Danışmanınızla bir güven ilişkisi kurduğunuzda, çevrimiçi terapi, kişisel bir seans kadar etkili bir terapi deneyimi sunabilir. Bu yolla terapi hizmeti almak istediğinizde, merkezimizle iletişime geçerek bu seçeneği değerlendirebilirsiniz. Çevrimiçi bir sürece başlamak istiyorsanız fakat kaygılarınız varsa, bunlar da psikoterapi sürecinde ele alınabilecek, psikoterapistinizle oluşturacağınız güven ilişkisi dahilinde konuşabileceğiniz konulardır.